>
do kasy suma: 0,00 zł
Podnośnik spalinowy czy elektryczny? Który wybrać?
Podnośnik spalinowy czy elektryczny? Który wybrać?
Rynek podnośników ciągle się rozrasta. Właściciel firmy, który staje przed dylematem który podnośnik wybrać ma nielada zagwozdkę bowiem na rynku istnieje olbrzymi wybór wymiarów i typów tych urządzeń, ale także możliwość wyboru napędu. Warto przemyśleć swój wybór by kupić zwyżkę, która w 100% odpowie naszym oczekiwaniom oraz charakterystyce pracy w naszej firmie. 
 
Podnośniki elektryczne
Na początku warto wspomnieć, że silniki elektryczne już od wielu lat z powodzeniem wylorzystywane są w branży urządzeń budowlanych oraz maszyn. Przykładem są tutaj właśnie podnośniki elektryczne, które cieszą się sporym powodzeniem u przedsiębiorców. Nic dziwnego bowiem te urządzenia posiadają liczne zalety. Przedstawimy najważniejsze z nich.
Według naszej opinii najważniejszą zaletą podnośników z tym napędem jest praca w pomieszczeniach. Ze względu na zerową emisją można je wykorzystywać wewnątrz budynków. Mamy tutaj na myśli głównie:
 
• Hangary
• Hale produkcyjne 
• Szatnie
• Garaże podziemne i naziemne
• Kotłownie
• Budynki wielkokubaturowe
 
Kolejną z zalet jest ich cicha praca. Napęd elektryczny praktycznie nie wydaje żadnych dźwięków. Pracownicy korzystający z maszyny lub będący w ich okolicy nie muszą używać ochronnych nauszników tak więc komfort pracy jest lepszy i pracownik po całym dniu pracy jest mniej zmęczony i szybciej się regeneruje, a to sprzyja terminowemu realizowaniu powierzonych celów.
 
Podnośniki spalinowe
Maszyny wyposażone w silniki spalinowe znacznie lepiej sprawdzą się w mniej sprzyjajacych warunkach, nawet na trudnym, grząskim terenie. W przeciwieństwie do podnośników elektrycznych nie powinno się ich używać do prac wewnątrz budynków ponieważ generują trujące spaliny, zanieczyszczenia oraz hałasują. 
Dzięki zasilaniu benzyną lub ropą silniki te generują dużą moc a co za tym idzie są w stanie wynieść na znaczną wysokość nawet 1000 kg ładunku (narzędzi, materiałów, ludzi, sprzętu). Wyposażone w gąsienice lub duże koła mogą pracować na nierównym terenie. 
Są również alternatywą dla urządzeń elektrycznych wszędzie tam, gdzie brakuje dostępu do źródeł zasilania, czyli między innymi na otwartym terenie budowy.
 
Różnice pomiędzy podnośnikami elektrycznymi i spalinowymi są wyraźne. Każda z maszyn to ogromna pomoc w wielu branżach, jednak wybór powinien być podyktowany jedynie personalnymi potrzebami kupującego.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl